Bawełna organiczna w KABAKu
64.jpg

KABAKowe skarpetki od samego początku powstawały z certyfikowanej bawełny czesanej. W zeszłym roku rozpoczęliśmy także wymianę naszych czapek i szalików na ich bawełniane wersje. Docelowo zaś chcemy, by wszystkie KABAKowe produkty powstawały wyłącznie z bawełny organicznej. Dlaczego?

 

Życie w zgodzie z naturą i otoczeniem to jedna z wartości, którą wyznajemy nie tylko jako marka, ale także jako ludzie ją tworzący. Dlatego wraz ze wzrostem KABAKa staramy się wkraczać na nowe ścieżki rozwoju, i nie mamy tu na myśli wyłącznie rozwoju firmy jako takiej. Zależy nam na tym, by nasze działania i decyzje były coraz dojrzalsze, a konsekwentna wymiana surowców na te najbardziej ekologiczne jest dla nas najważniejszym do tego krokiem. W zeszłym roku dokończyliśmy proces wykluczania materiałów odzwierzęcych z naszych produktów i staliśmy się marką całkowicie wegańską. W tym roku ograniczyliśmy do minimum plastik stosowany w opakowaniach: zrezygnowaliśmy z foliopaków i zaczęliśmy wymianę naszych taśm klejących na ich papierowe wersje. W przyszłym roku rozpoczynamy kolejny etap tej wymiany i wypuszczamy kolekcję produktów wykonanych w całości z bawełny organicznej. 

 

Stawiamy na bawełnę organiczną, ponieważ jest to najbardziej zrównoważony surowiec dostępny obecnie na rynku tekstylnym. Proces jej produkcji jest ściśle kontrolowany od wysiewu do zebrania, dzięki czemu mamy pewność, że bawełna powstała zgodnie z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie, bez chemikaliów, pestycydów i wyzysku ludzi pracujących na plantacjach. Przy uprawie bawełny organicznej stosuje się wyłącznie substancje podlegające biodegradacji, dzięki czemu nie ma ona negatywnego wpływu na glebę oraz środowisko sąsiadujące z plantacją. Również do jej farbowania używa się wyłącznie naturalnych barwników – to sprawia, że ubrania i dodatki wykonane z bawełny organicznej są bezpieczne nawet dla alergików i niemowląt. Dodatkowo bawełna organiczna zbierana jest ręcznie, co czyni ją czystszym i dużo lepszym jakościowo surowcem, który przekłada się na lepsze i bardziej trwałe ubrania. 

 

Pierwsze modele KABAKowych skarpetek wykonanych z bawełny organicznej trafią do naszej oferty już w lutym tego roku. Na pierwszy ogień poszła kolekcja klasyczna. Docelowo zaś chcemy oferować naszym klientom bawełną organiczną w każdej grupie produktowej dostępnej w naszych sklepach.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium