Green Friday w KABAKu
62.jpg

Hej! Dzięki, że zdecydowałaś/zdecydowałeś się poświęcić nam chwilę swojej uwagi i czytasz ten tekst :) Napisaliśmy go, bo postanowiliśmy przemalować Czarny Piątek na zielono i obchodzić w KABAKu Green Friday. Idee i działania proekologiczne zawsze były nam bardzo bliskie i czujemy, że koncepcja typowego Black Friday nie jest w zgodzie z wartościami, które są dla nas ważne. Dlatego w tym roku nie chcemy nikogo zachęcać do kolejnych zakupów. W tym roku, w ramach KABAKowego Green Friday, chcielibyśmy opowiedzieć Wam nieco o tym, co sami robimy, by zminimalizować wpływ naszej działalności na środowisko.

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że branża, w której działamy, odciska ogromne piętno na zasobach naturalnych naszej planety. Wierzymy jednak, że odpowiedzialnie prowadzony biznes z długofalową strategią zrównoważonego rozwoju jest w stanie zneutralizować swoje oddziaływanie na środowisko. To jest cel, do którego konsekwentnie dążymy w każdym aspekcie działania naszej firmy.

 

 Wyprodukowano w Polsce

Zaczęliśmy od tego, że wszystkie KABAKowe produkty są projektowane i produkowane w Polsce. Tak było od początku i tak z pewnością pozostanie niezależnie od wielkości naszej firmy, bo rodzima produkcja nie tylko daje nam możliwość kontrolowania jakości produktu na każdym etapie procesu produkcyjnego, ale przede wszystkim pozwala tworzyć polskie miejsca pracy i kontynuować piękne polskie tradycje włókiennicze.

 

Tylko wegańskie produkty

Wszystkie produkty dostępne w naszej ofercie są w 100 procentach wegańskie. To było jedno z naszych kluczowych założeń, które w tym roku udało nam się w pełni zrealizować. Możecie więc mieć pewność, że cała nasza produkcja, od skarpetek, przez paski, aż do taśm klejących, jest całkowicie wolna od materiałów pochodzenia odzwierzęcego.

 

Odpowiedzialne materiały

Ograniczyliśmy i dalej ograniczamy plastik w naszych opakowaniach. Do pakowania nie stosujemy folii, tylko arkusze pergaminu, które starannie docinamy, tak aby każdy arkusz został wykorzystany do końca. Zrezygnowaliśmy również z foliopaków i kończymy wymieniać nasze taśmy klejące na papierowe. Do tworzenia metek i innych papierowych materiałów KABAK wykorzystujemy wyłącznie ekologiczne papiery, takie jak kraft (wyprodukowany w całości z makulatury) oraz crush (z pozostałości organicznych odpadów, np. oliwek czy kawy). Do wysyłek hurtowych wykorzystujemy tylko pudełka, które trafiają do nas ze szwalni, dzięki czemu od początku do końca cyklu produkcji używamy jednego kartonu.

 

Cel na 2020 r.: bawełna organiczna

KABAKowe skarpetki od zawsze powstawały w zdecydowanej większości z certyfikowanej bawełny czesanej. W zeszłym roku rozpoczęliśmy stopniową wymianę naszych czapek i szalików na ich bawełniane wersje. Do końca 2020 r. w całości wyeliminujemy akryl z regularnej oferty. Docelowo zaś chcemy, by KABAKowe czapki, szaliki oraz skarpetki powstawały z bawełny organicznej. Pierwsze produkty z tego materiału trafią do nas już na początku przyszłego roku – będą to skarpetki z kolekcji klasycznej. Z czasem w wersjach z bawełny organicznej pojawią się również kolejne kolekcje skarpetek oraz czapki i szaliki, gdyż jest to kierunek, który będziemy mocno rozwijać w kolejnych latach.

 

Robić odrobinę więcej

Oprócz dbania o własne podwórko, chętnie angażujemy się w różnego rodzaju akcje dobroczynne; sami również mamy na koncie organizację kilku. W ostatnim roku stworzyliśmy serię skarpetek SILNE KOBIETY SILNYM KOBIETOM, z których część zysku przekazaliśmy na pomoc kobietom w potrzebie. Z okazji 6. urodzin KABAKa adoptowaliśmy kózkę o imieniu Nikodem i zorganizowaliśmy zbiórkę na rzecz Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach, którego Nikoś jest podopiecznym. Byliśmy także organizatorem zbiórki karmy i artykułów dla zwierzaków przebywających w schroniskach w miastach, w których mamy swoje sklepy. Na przyszły rok również szykujemy kilka akcji, w tym jedną naprawdę dużą! Mamy nadzieję, że będziecie z nami :)

 

Wiemy, że nie jesteśmy idealni, jednak mamy jasno nakreślony kierunek, w którym konsekwentnie zmierzamy. Jesteśmy bardzo dumni ze swojej dotychczasowej pracy i rozwoju naszej firmy. Ciągle uczymy się, co jeszcze moglibyśmy zrobić lepiej, by zadbać o nasze otoczenie. Do wielu zmian brakuje nam jeszcze skali, niektóre wymagają czasu, jednak jesteśmy przekonani, że idziemy w dobrą stronę. Bardzo Wam dziękujemy, że jesteście w tym z nami. To właśnie dzięki Wam wciąż się rozwijamy i zyskujemy możliwość robienia razem dobrych rzeczy :)

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium