Historia outletu KABAK
Historia outletu KABAK

KABAKowy outlet to przestrzeń stworzona z poszanowania dla idei zero waste. Zebraliśmy w nim produkty, które, choć posiadają drobne wady, takie jak np. delikatnie wyblakły kolor czy małe zaciągnięcie, pozostają w pełni funkcjonalne i użyteczne, i z pewnością posłużą równie długo, co ich odpowiedniki bez mankamentów. Poznaj historię naszego outletu i sprawdź, czy nie czeka tam na Ciebie coś, czemu mogłabyś/mógłbyś dać drugie życie :)

 

Skąd się biorą nieidealne produkty i co z nimi zrobić?

Zaczęło się od tego, że wraz ze wzrostem wolumenu naszej produkcji wzrosła też liczba tzw. odrzutów produkcyjnych, czyli produktów, których proces powstania nie przebiegł do końca pomyślnie. W naszym przypadku najczęściej chodziło o zaciągnięcie nitki, pomylony kolor czy błąd w splocie lub we wzorze. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to naturalna konsekwencja manufakturowej produkcji, a że współpraca z lokalnymi szwalniami od początku była jednym z filarów naszej wizji KABAKa, to ani myśleliśmy to zmieniać. Mimo wszystko jednak bolał nas fakt, że całkiem sprawne produkty, które czasem wymagają jedynie chwili uwagi z nitką w ręku, muszą pójść w zapomnienie. Dlatego zaczęliśmy się zastanawiać, co zrobić, by dać tym naszym nieszczęsnym odrzutom szansę na drugie życie.

 

Narodziny outletu

Tak powstał pomysł, by powołać do życia outlet, ale nie taki typowy, z końcówkami kolekcji, produktami ze zwrotów itp., tylko taki w stylu less waste. Zebraliśmy więc wszystkie nasze odrzuty, zrobiliśmy im dokładne zdjęcia ukazujące wady, przygotowaliśmy opisy, w których staraliśmy się jak najprecyzyjniej opisać rodzaj uszkodzenia, i oddaliśmy je w ręce naszych odbiorców. Efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że ludzi, którzy chcą dać nieidealnym produktom drugie życie, jest dużo więcej, niż zakładaliśmy, a outletowe produkty, mimo swoich wad, sprzedają się niemal na pniu. W ciągu nieco ponad roku nasze wspólne zaangażowanie przełożyło się na dokładnie 329 uratowanych produktów! To 329 produktów, które mimo drobnych uszkodzeń dzielnie spełniają swoją rolę i wiernie służą swoim wybawicielom :)

 

Wierzymy, że nie wszystko na tym świecie musi być idealne, a jeśli i Ty podzielasz tę wiarę, odwiedź outlet KABAK i zobacz, czy nie czeka tam na Ciebie coś, co może Ci się przydać :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium