Para różnoroDNA – kolekcja KABAK x Teatr 21
82.jpg

 

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To doskonały moment, by przedstawić Ci jedną z najbardziej wyjątkowych kolekcji w naszym dorobku – skarpetki KABAK x Teatr 21. Co stanowi o jej wyjątkowości? Tego dowiesz się z poniższego artykułu :)

Zacznijmy od tego, że skarpetki KABAK x Teatr 21 to skarpetki nie do pary – pierwsze i najpewniej jedyne, jakie kiedykolwiek wyszły spod KABAKowego szyldu. Dlaczego nie do pary? Bo założenie 21 marca dwóch różnych skarpetek jest symbolem solidarności z osobami z Zespołem Downa.  A ponieważ wierzymy, że dzięki różnorodności i współpracy tworzy się rzeczy wyjątkowe, o zaprojektowanie skarpetek do kolekcji KABAK x Teatr 21 poprosiliśmy aktorów Teatru. To był strzał w dziesiątkę! Marta Stańczyk, Barbara Lityńska i Grzegorz Brandt stworzyli trzy odlotowe, jedyne w swoim rodzaju wzory: skarpetki Łąka, skarpetki Wędrujące Stworki i skarpetki Jestem z Zespołem! Od dziś znajdziesz je w naszym sklepie online oraz wszystkich sklepach stacjonarnych.

 

A czym właściwie zajmuje się Teatr 21? Sami o sobie mówią, że dodają jeden chromosom do DNA teatru – T21 to bowiem działający od 2005 r. teatr, którego aktorami są osoby z zespołem Downa i autyzmem. Teatr nie tylko wystawia profesjonalne spektakle, ale także prowadzi szeroko zakrojone działania w ramach Centrum Sztuki Włączającej. Jest to pierwsza społeczna instytucja kultury w Warszawie w całości poświęcona twórczości artystów z niepełnosprawnościami. Jej głównym zadaniem jest poszerzanie pola sztuki, kultury i nauki o obecność artystów z niepełnosprawnościami. Centrum Sztuki Włączającej zostało powołane przez Teatr 21, by pracować na rzecz zmiany społecznej i artystycznej, która zakłada równoprawną i pełną aktywność wszystkich obywateli, a kategorie sprawności i niepełnosprawności traktuje jako dopełniające się elementy krajobrazu społecznego.

 

Połączyliśmy siły z Teatrem 21, by wspólnie wzmacniać osoby, których 21. para chromosomów ma 3. towarzysza powodującego trisomię 21. Dlatego 20 proc. z każdej pary skarpetek KABAK x Teatr 21 trafia do Teatru, wspierając działania m.in. Centrum Sztuki Włączającej. Dołącz do nas! Wspólnie pokażmy, że choć nie jesteśmy identyczni, możemy do siebie pasować :)

 

Więcej informacji na temat Teatru 21 znajdziesz tu:

https://www.facebook.com/teatr21

https://www.facebook.com/CentrumSztukiWlaczajacej

https://teatr21.pl/

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium