Skarpetki w lokalne wzory
40.jpg

Szukasz pomysłu na oryginalną pamiątkę z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Poznania, Wrocławia lub Zakopanego? A może jesteś lokalnym patriotą, który lubi podkreślać swoje przywiązanie do rodzinnego miasta? Właśnie dla takich osób stworzyliśmy w KABAKu skarpetki w lokalne wzory inspirowane miastami, w których działamy.

 Uważamy, że każde miasto ma swój niepowtarzalny klimat i urok. Choć to Warszawa jest naszym domem, bardzo lubimy spędzać czas także w innych polskich miastach. Na stałe, oprócz rodzimej stolicy, zadomowiliśmy się w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Zakopanem. Pobyty tam zainspirowały nas do stworzenia unikalnej kolekcji lokalnych miejskich motywów. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Twojego miasta!

 

Pałac w Warszawie

Dla Warszawy przygotowaliśmy trzy wzory: skarpetki z Syrenką, z warszawskimi ikonami oraz z Pałacem. Syrenka występuje w towarzystwie staromiejskich kamienic, a na warszawskie ikony wybraliśmy Pałac, Syrenkę, Rotundę i Dworzec Ochota. Z kolei skarpetki z Pałacem to nasz specjalny wzór, który wypuszczamy w coraz to nowych odsłonach. Skarpetki z Pałacem i King Kongiem, z kotami, z łyżwiarzami – przekonaj się, co przygotowaliśmy w tym sezonie! Część z nich znajdziesz również w dziecięcych rozmiarach, dzięki czemu będziecie mogli stworzyć rodzinny skarpetkowy komplet 😊

 

Smoki i obwarzanki w Krakowie

Kraków to niesamowicie ciekawe miasto, które zainspirowało nas do stworzenia całej kolekcji wzorów z nim powiązanych. Na krakowskich skarpetkach nie mogłoby przecież zabraknąć ani smoka, ani obwarzanków, ani Kościoła Mariackiego, ani Sukiennic. Trudno byłoby to wszystko połączyć, dlatego stworzyliśmy kilka krakowskich modeli skarpet. Są smoki obiboki, są krakowskie obwarzanki oraz Mariacki w towarzystwie obwarzanków. Oprócz tego, w naszej krakowskiej kolekcji znajdziesz również skarpetki w gołębie czy krakowskie ikonki. Każdy wzór jest inny, jednak łączy je krakowski klimat. Dzięki temu każdy, kto szuka ciekawej pamiątki z Krakowa lub po prostu lubi to miasto, znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie.

 

Trójmiejska flądra i Neptun

Długo nie mogliśmy zdecydować, jaka powinna być trójmiejska skarpetka. Po burzliwej naradzie uznaliśmy, że wybór może być jeden: flądra, czyli królowa polskiego morza! Skarpetki we flądry stały się jednymi z naszych ulubionych wzorów, a ich przewrotny urok tak nas oczarował, że stworzyliśmy również stopki we flądry. Z czasem uznaliśmy jednak, że mimo całego swojego wdzięku flądry są za mało symboliczne, dlatego powstały dwa nowe, tym razem już typowo gdańskie wzory skarpetek, na których znalazły się Neptun i Żuraw oraz gdańskie ikony.  

 

Poznańskie koziołki i nie tylko

Na poznańskie skarpetki trafiło wszystko, co najlepsze, czyli Ratusz, koziołki, no i oczywiście rogale świętomarcińskie! Hallo Poznań to skarpetki, które stworzyliśmy przy okazji otwarcia naszego sklepu w tym mieście, więc zależało nam na tym, by maksymalnie oddawały one charakter miasta. Mamy nadzieję, że nam się udało! ;)

 

Wrocławskie krasnale

Wraz z wrocławskim sklepem KABAK na pokładzie zameldowały się wrocławskie skarpetki, inspirowane najbardziej charakterystycznymi symbolami stolicy Dolnego Śląska. W kolekcji znalazły się dwa modele skarpetek: wrocławskie ikonki, na które wybraliśmy Halę Stulecia, Most Milenijny, krasnala i staromiejskie kamieniczki, oraz wrocławskie krasnale – tak nas zauroczyły, że musieliśmy im poświęcić osobny projekt skarpety :) Wrocławskie skarpetki od KABAK to idealny wybór dla lokalnych patriotów oraz osób, które szukają niebanalnej alternatywy dla sztampowych pamiątek, takich jak kubek czy torba.

 

Zakopiańskie kozice

Góry, a w szczególności Tatry, to nasz drugi dom i niewyczerpane źródło inspiracji, dlatego nie mogło nas zabraknąć w ich najbliższej okolicy, czyli w Zakopanem! Wraz pojawieniem się zakopiańskiego KABAKa musiały się pojawić zakopiańskie skarpetki. Bohaterami pierwszego modelu zostały kozice tatrzańskie, zaś drugiego osypki w towarzystwie nieodłącznej żurawiny. KABAKowe skarpetki w kozice lub skarpetki w oscypki są doskonałą alternatywną dla sztampowych, często słabej jakości produktów dostępnych w większości sklepów z upominkami. Nie tylko świetnie sprawdzą się w roli pamiątki, ale także będą miały praktyczne zastosowanie :)

 

A jeśli nie skarpetki, to lokalne piny!

Jeśli jednak kolorowe skarpetki nie za bardzo są w Twoim guście, z pewnością spodoba Ci się nasza kolekcja lokalnych biżuteryjnych pinów! Podobnie jak skarpetki, występują w kilku miejskich odsłonach. Na warszawski pin trafiła Syrenka, na poznański rogal świętomarciński, na krakowskie obwarzanek oraz gołąb, a na trójmiejskie flądra oraz latarnia! Każdy z nich charakteryzuje się oryginalnym designem i elegancją wykonania, która zdecydowanie odróżnia piny KABAK od śmiesznych przypinek.

 

Tak więc jeśli chcesz w nietuzinkowy sposób wyrazić zamiłowanie do rodzimego miasta lub szukasz oryginalnej pamiątki z wycieczki, skieruj swoje kroki pod jeden z tych adresów:

 

Gdańsk, ul. Szeroka 44/45

Kraków, ul. Starowiślna 10 i ul. Stradomska 13

Poznań, ul. Wodna 21

Warszawa, ul. Hoża 51

Wrocław, ul. Kazimierza Wielkiego 25

Zakopane, ul. Kościuszki 6

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium