Zrównoważona moda w KABAKu
84.jpg

Z okazji Dnia Ziemi chcielibyśmy opowiedzieć co nieco o tym, co się u nas zmieniło przez ostatni rok w kwestii bycia marką odpowiedzialną społecznie.

 

Od początku istnienia dbamy o to, by KABAK rozwijał się w sposób zrównoważony i odpowiedzialny. Już na samym starcie ustaliliśmy nienaruszalne fundamenty działania firmy, którymi były w 100% polska produkcja, działanie w duchu less waste oraz produkty, które są nie tylko ładne, ale przede wszystkim porządne. Na tych fundamentach stoimy do dziś, a wraz ze wzrostem KABAKa staramy się powiększać również skalę naszej strategii zrównoważonego rozwoju. Poniżej znajdziesz listę kolejnych małych kroczków, które pomimo niesprzyjających udało nam się zrobić na przestrzeni 2020 i 2022 roku.

1. Po wdrożeniu pierwszej kolekcji skarpetek z bawełny organicznej poszliśmy na całość i zrealizowaliśmy jeden z naszych najważniejszych celów: wymieniliśmy bazowy surowiec wykorzystywany w KABAKowej produkcji właśnie na bawełnę organiczną. Na początku 2022 r.  swoją premierę miały pierwsze czapki i szaliki z tego materiału, a do końca tego roku wszystkie bawełniane produkty KABAK będą dostępne w wersji organicznej.

2. Oprócz bawełny organicznej wprowadziliśmy także przędze pochodzące z recyklingu. Już teraz w naszej  ofercie znajdziesz kolekcję czapek powstałych z przetworzonych starych jeansów, a na ten rok planujemy  kolejne nowości!

3. Wyeliminowaliśmy plastik z naszych wysyłek i wymieniliśmy wszystkie taśmy klejące i naklejki na ich  papierowe wersje. Rozpoczęliśmy również proces wymiany plastikowych ości spinających metki z produktami  na nitki i ości biodegradowalne.

4. W całości wyeliminowaliśmy odrzuty z produkcji skarpetek. Wszelkie ucięte nitki, których w skali roku zbiera  się nawet kilka ton, żyją dalej jako wypełnienia do różnego rodzaju poduszek i puf, dzięki czemu nie generujemy  śmieci typowo produkcyjnych.

5. Od początku 2020 r. do tej pory zrealizowaliśmy trzy fantastyczne współprace charytatywne: z  zaprzyjaźnionym Ośrodkiem Jelonki, z Fundacją Rak’n’Roll oraz z Teatrem 21. W ich ramach powstały trzy  piękne kolekcje, których zadaniem było wsparcie wymienionych organizacji. Kolekcje KABAK x Rak’n’Roll oraz  KABAK x Teatr 21 wciąż znajdziesz na naszej stronie internetowej, a jeśli zdecydujesz się na zakup któregoś z tych modeli, zysk z ich sprzedaży trafi prosto do Rak’n’Roll lub Teatru 21 :)

 

Ciągle uczymy się, co jeszcze moglibyśmy zrobić lepiej, by zadbać o nasze otoczenie. Część zmian przesunie się w czasie ze względu na pandemię, do niektórych wciąż brakuje nam jeszcze skali, jednak jesteśmy przekonani, że idziemy w dobrą stronę. Na pewno mamy jasno nakreślony kierunek, w którym konsekwentnie zmierzamy. Dziękujemy Ci, że jesteś w tym z nami! To właśnie dzięki naszej społeczności wciąż się rozwijamy i zyskujemy możliwość robienia razem dobrych rzeczy :)

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium