O KABAKU

Dowiedz się, co nas napędza!

Jako KABAK działamy na rynku od 2013 roku. Przez te lata uświadomiliśmy sobie, że produkcja i sprzedaż nie mogą stanowić sensu naszego istnienia. Dlatego jako marka chcemy rozwijać się świadomie i aktywnie działać na rzecz budowania świata, w którym sami chcemy żyć.

„Nigdy nie bedziemy idealni”

Mimo wielu lat konsekwentnego dążenia do obranego celu, przed nami wciąż pojawiają się nowe wyzwania, dlatego sami mówimy o tym jako o procesie, w którym ciągle się znajdujemy. Nigdy nie bedziemy idealni – zawsze, gdy pojawi się droga, by zrobić coś lepiej, będziemy chcieli nią podążać.

Ale co to wszystko tak właściwie oznacza?

KABAK działa w branży ochrony planety. Chcemy udowodnić, że da się dostarczać wartość rynkową, rozumianą jako uczciwy produkt za uczciwą cenę, nie rezygnując z troski o otoczenie, i że takie decyzje mogą mieć uzasadnienie ekonomiczne dla każdej strony.

Dlatego za misję obraliśmy sobie ułatwianie zrównoważonego życia – tym, którzy chcą żyć w zrównoważony sposób, dajemy eko design, dostarczamy wiedzę i w ich imieniu wspieramy komplementarne inicjatywy.

Wartości

Jako marka mamy swoje wartości, którymi kierujemy sie w naszej codziennej pracy.

Jesteśmy maksymalnie zrównoważeni

Neutralność środowiskowa do dla nas tylko pierwszy krok. Dążymy do pełnej nadbudowy środowiska, bo wierzymy, że odpowiedzialnie prowadzony biznes może mu nie tylko nie szkodzić, ale wręcz pomagać. Takie podejście chcemy promować także wśród naszych dostawców i innych podmiotów działających na rynku.

Jesteśmy radykalnie transparentni

Z naszymi odbiorcami dzielimy się zarówno sukcesami, jak i porażkami – w końcu droga do urzeczywistnienia wizji jest wyboista. Dajemy im również pełny dostęp do informacji o procesach produkcyjnych i naszej filozofii.

Jesteśmy nieustraszeni

Wiemy, dokąd zmierzamy, i chcemy zabierać głos w sprawach dla nas ważnych. Nie boimy się porażek czy błędów, bo nie myli się tylko ten, kto nic nie robi, a my chcemy działać! Każdy feedback, także ten negatywny, to dla nas kolejne źródło konstruktywnej wizji rozwoju.

Cel

Chcemy żyć w świecie, w którym nasz odpowiedzialny model produkcji najpierw maksymalnie redukuje swój wpływ na środowisko, a później stara się swój wpływ w maksymalnym stopniu kompensować. Ten cel realizujemy zarówno poprzez codzienne działania, jak i poprzez długofalowe decyzje.

A konkretnie
Projektujemy i produkujemy w Polsce
Jesteśmy marką w 100% wegańską – znajdziesz nas m.in. na oficjalnej liście Sklepów Wolnych od Futer,prowadzonej przez stowarzyszenie Otwarte Klatki
Korzystamy wyłącznie z certyfikowanych materiałów
Działamy w duchu eko – racjonalnie pakujemy paczki, nie stosujemy foliopaków czy plastikowych wypełniaczy, a wszystkie nasze materiały do pakowania są zrobione z papieru, dzięki czemu z powodzeniem nadają się do ponownego wykorzystania lub recyklingu
Szukamy nowych rozwiązań– stale poszukujemy innowacyjnych materiałów i nowinek z recyklingu, które pomogłyby nam popchnąć nasze produkty o krok bliżej ideału, czyli pełnej neutralności środowiskowej

Dziękujemy, że jesteś w tym z nami!

P.S. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat KABAKa i jego działań na rzecz środowiska i społeczności, zerknij na raport CSR, który opublikowaliśmy pod koniec 2023 r.

To narzędzie, które stworzyliśmy po to, by uczynić naszą markę jeszcze bardziej transparentną i kompleksowo pokazać KABAKa „od środka”.