Neutralizujemy swój wpływ na otoczenie

Wierzymy, że odpowiedzialnie prowadzony biznes modowy z długofalową strategią zrównoważonego i racjonalnego rozwoju jest w stanie zneutralizować swój wpływ na otoczenie.

To cel, który staramy się realizować w każdym aspekcie działania naszej firmy.

Jak? Sprawdź niżej.

Projektujemy i produkujemy w Polsce

Od początku istnienia KABAKa wszystkie nasze produkty powstają w Polsce według autorskich projektów.

A konkretniej? A konkretniej to skarpetki, szaliki, czapki, koce i piny robimy w okolicy w Łodzi, zaś świece i paski – podobnie wszystkie projekty – w Warszawie.

Dzięki lokalnej produkcji nie tylko tworzymy polskie miejsca pracy, ale także jesteśmy w stanie zaoferować Ci produkty, który są po prostu dobre.

Jesteśmy wegańscy

W KABAKowych produktach nie znajdziesz żadnych materiałów pochodzenia odzwierzęcego. To było jedno z naszych głównych założeń i jesteśmy dumni, że udało nam się je w pełni zrealizować.

Możesz więc mieć pewność, że każdy nasz produkt, od skarpetek, przez paski aż po taśmę stosowaną do klejenia paczek, jest w stu procentach wegański.

Znajdziesz nas również oficjalnej liście Sklepów wolnych od futer, prowadzonej przez stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Używamy zrównoważonych materiałów

Skoro już przy materiałach jesteśmy, to możemy Cię zapewnić, że dbamy nie tylko o ich wegańskość, ale także o to, by były jak najbardziej przyjazne środowisku.

Do tworzenia metek i innych papierowych materiałów KABAK wykorzystujemy wyłącznie ekologiczne papiery, takie jak crush z pozostałości organicznych odpadów, np. oliwek czy kawy.

Od 2022 roku cała nasza produkcja czapek, szalików i skarpetek oparta jest o bawełnę organiczną.  Docelowo zaś chcemy oferować bawełną organiczną w każdej grupie produktowej dostępnej w naszych sklepach.

Stawiamy na racjonalną logistykę

W KABAKu dążymy do pełnej neutralności środowiskowej, dlatego dbamy o redukcję śladu węglowego nie tylko na etapie produkcji, ale także na etapie dystrybucji.

Nasze środowisko magazynowe przenieśliśmy do energooszczędnego centrum logistycznego firmy kurierskiej, dzięki czemu ograniczyliśmy przeciętną drogę naszej paczki o ok. 50%.

Mierzymy swój wpływ na środowisko

Neutralność środowiskowa to dla nas tylko pierwszy krok – dążymy do pełnej kompensacji wpływu naszej działalności na środowisko. 

Aby jednak móc z powodzeniem wykonać pierwszy krok i kolejne w tym kierunku, trzeba najpierw ten wpływ zmierzyć. Dlatego w 2022 r. w ramach KABAKowego Raportu CSR podjęliśmy próbę samodzielnego policzenia śladu węglowego naszej produkcji. 

W 2023 r. poszliśmy o krok dalej i poprosiliśmy o pomoc zewnętrznego eksperta. Efektem tego jest profesjonalny raport śladu węglowego firmy KABAK.

Robimy odrobinę więcej

Jako KABAK działamy w branży ochrony planety, uważamy jednak, że nie da się dbać o planetę, nie dbając o ludzi, którzy na niej żyją. Z tego względu chętnie organizujemy i angażujemy się w akcje charytatywne i pożytku społecznego.

Na swoim koncie mamy wiele kreatywnych partnerstw charytatywnych, w tym m.in. akcję z Fundacją Avalon, Fundacją Ocalenie czy Fundacją Kobiety Wędrowne.